Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • Покровський ліцей
  • Відділ освіти Покровської РДА
  • ДОІППО
  • Дніпропетровське відділення Малої академії наук України
  • МОН
  • Педагогічна преса
  • Педрада
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0


    Неділя, 05.05.2024, 11:26ГоловнаРеєстраціяВхід
    Сайт Каліберди Людмили Олександрівни, директора НВК
    Вітаю Вас Гість | RSS
    Якими фарбами розмалюєш своє життя, таким воно і буде
    Головна » 2016 » Листопад » 11 » Урок читання 3 клас Тема: « В світі казок».
    09:37
    Урок читання 3 клас Тема: « В світі казок».

    Мета:  формувати уміння і навички аналізувати, робити висновки з прочитаного; створити в уяві дітей художні образи казкових героїв; збагачувати активний та пасивний словник учнів; розвивати пізнавальні й творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати шанобливе ставлення до книги, інтерес до народної творчості та творчості письменників – казкарів.

    Обладнання уроку: картки з деформованим текстом, яблука з загадками на листочках,

    картки з різними видами завдань, «чарівні предмети» із казок, ілюстрації казкових героїв, кросворд, костюми казкових героїв, спечений Колобок.

    Хід уроку

    I. Мотивація навчальної діяльності учнів.

    Вчитель.  Доброго ранку! Доброго дня!

    Доброго – вчора, сьогодні, щодня…

    Хай не псується годинник на вежі.

    Хай буде все на землі, як належить:

    Сонце – як сонце, літо – як літо,

    Дощик – як дощик, діти – як діти.

    Кожному дому щастя бажаю.

    Доброго ранку! Доброго дня!

    Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами відправляємося у мандри по незвіданим казковим доріжкам. Шлях буде нелегким, але дуже цікавим. Яких вражень ви очікуте від подорожі?

    На дошці – квітка , діти прикріпляють свої очікування.

    Ну що ж, ви готові? То ж відправляємось!

    1 учень:

    Існує книг багато на землі,

    Вони цікаві, мудрі та повчальні,

    Та кожен з нас, дорослий чи малий,

    Казки читає – дуже вони гарні.

    2 учень

    Казка – це світ, чарівний та незвичний,

    Казка – це диво, сповнене краси.

    Поринуть у казку – це ж бо так цікаво,

    Це справді свято, радість для душі.

    3 учень

    У казці звірі свою мову мають,

    Дерева розмовляють, мов живі,

    Добро і правда завжди зло долають,

    Тому і люблять казку діти всі.

     4 учень

    Мудра казко, казко – чарівнице,

    Ти даруєш ласку,

    Вчиш ростить пшеницю.

    Поведи нас за собою в світ

    Прекрасний і чудовий.

    Вчитель. Під час подорожі ми зустрічатимемо багато казкових героїв,але яких ви відгадаєте  самі! Я приготувала для вас кросворд, зараз  читатиму завдання – уривки з казок, а ви будете відгадувати назву казки.

    «Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…» («Ріпка»).

    «Уліз і ведмідь – стало семеро…» («Рукавичка»).

     «Я не пила, я не їла: тільки бігла через місточок, та вхопила кленовий листочок…»

    («Коза – Дереза»).

    «А лисичка його гам! Та й проковтнула». («Колобок»).

    «А мишка бігла, хвостиком зачепила і розбила яєчко.» («Курочка Ряба»).

    Вчитель. Яке слово утворилося у виділених клітинках?  КАЗКА

    ІІ. Робота над темою уроку.

    До класу заходить «Казка»

    Казка.

    Вітаю вас, дорослі і малі,

    Від всіх казок низенький вам уклін.

    Я – казка мудра, хочу вам сказати,

    Що кожен з вас мене повинен знати.

    Бо, кажуть, казка вчить на світі жити,

    Та правду й волю завжди боронити.

    Діти, а чи візьмете мене із собою. Я вам в пригоді стану!

    Учні: Візьмемо!

    Казка: Спасибі, а за те, що ви мене взяли з собою, я відведу вас на незвичайну лісову галявину, де знаходиться  школа , в якій  звірята вчаться справжньому акторському мистецтву. Адже звірятам потрібно вміти все робити: і співати, танцювати і навіть – хитрувати!

    1.Учні перевдягнуті в звірят виразно зачитують уривки із казок, де потрібно щось робити: Вовк співає пісеньку із казки «Вовк та козенята», Лисичка обманює Колобка, що погано чує і т.д.

    2. Орфоепічні вправи.

    Вчитель. Бачите, скільки всього вміють звірята. Якщо ви хочете бути справжніми акторами, то працювати будемо за всіма акторськими правилами. Актори   повинні багато читати, швидко

    орієнтуватися у запропонованих текстах, чітко і виразно промовляти слова.  Спробуємо?

    2. Чистомовка.

    Шу-шу-шу- чистомовки я пишу.

    Ят-ят-ят- їх пишу для всіх малят.

    Ки-ки-ки- і говорять залюбки.

    Ло-ло-ло- щоб чисте мовлення було.

    3. Робота в групах. Деформовані тексти .

    (Кожен учень читає свій текст і згадує, з якої казки уривок, хто її автор.)

    Картка 1.

    …Я АН валсні ічо балачи сінг. Він кийта лийбі- білий і напухстий, шийм’як аз мох.

    А озмор…від гоньо нідику ен тевчеш, скрізь дошкуляє, вітьна пила мерзнуть.

    І огоніч поїстипо. Жах! («Чи є зима?», О. Буцень.)

     

    Картка 2.

    …оП муто мосаму зеруо вавпла векийли білйи дьбіле з довгюо єшию і ничорм дзьомоб.

    огноОд зура зустрів лебьді сріблятус куриб і тівхо її стиз’ї.

    таСла кибра проситияс. («Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку», М. Трублаїні.)

    (Діти розподіляються на три групи.. Обирається керівник кожної групи, який зачитує правильну відповідь)

    III. Фізкультпауза

    Вчитель: Ми з вами повправлялися у акторській майстерності і нам потрібно вирушати далі. Зараз помандруємо до галявини Мудрої Сови.  Рушаймо!  На цій галявині нам  Мудра Сова приготувала запитання, бо не вірить, що ми дуже розумні! Будемо відповідати?

    Питання:

    -Як називають художній твір, у якому обов’язково є щось чарівне, незвичайне,

    фантастичне, нереальне? (Казка)

    - Які існують дві окремі групи казок? (Народні і авторські)

    -Чим вони відрізняються одна від одної?

    - Які три вида казок ми вивчаємо в початковій школі? (Казки про тварин, чарівні

    казки і соціально- побутові).

    -Які казки ми вивчаємо в 2 класі? (Казки про тварин).

    -Хто головні герої цих казок? (Тварини).

    - Як вони себе поводять в казках?

    Вчитель: ну, ви в мене справжні молодці! Мудра Сова задоволена нами і пропонує заглянути на галявину Лісової пошти.

    На цій галявині зачитуються телеграми.

    Вчитель. Нам тут залишили  багато телеграм. Але ж  - без підпису.

    Допоможіть, впізнайте, хто нас вітає?

    -«Дуже засмучена, Мишка випадково розбила моє яєчко, прийти не зможу».

    (Курочка Ряба з одноіменної української народної казки).

    - «З’їв семеро козенят, болить живіт». (Вовк із казки «Вовк та семеро козенят»).

    - «Моє гусенятко десь забарилось, тому прилетіти не зможу». (Івасик- Телесик з

    одноіменної української народної казки).

    - «Ніяк не витягнемо ріпку, тому прибути не зможемо». (Дід та баба з української

    народної казки «Ріпка»).

     

    • До школи прямує хлопчак дерев’яний,

    Чомусь потрапляє у цирк полотняний.

    Відома ця книжка тобі, чи не так?

    В пригодах яких побував цей хлопчак?

     («Пригоди Буратіно»)

    • На городі виростала,

    Сили набирала,

    Непомітно, дуже швидко,

    Великою стала.

    Став тут дід усіх гукати

    Та красуню рвати.

    А цю казку, діти ви

    Встигли відгадати?

     («Ріпка»)

    • Підробив він голосок,

    Став малим співати.

    Здогадалися вони:

    Вовк – не наша мати.

     («Вовк і семеро козенят»)

    • Хто моторчик свій заводить?

    З даху в гості хто приходить?

    І на свято він дібрався –

    Скажем дружно:

    «Здрастуй, …(Карлсон)».

     («Малюк і Карлсон»)

    • Ой, набридло на віконці

    Все на сонечку сидіть.

    Я візьму і покочуся,

    Щоб побачити весь світ.

     («Колобок»)

    • Працювала я у хатці,

    Танцювала у палаці,

    Є така у мене звичка –

    Десь губити черевички.

     («Попелюшка»)

    • Він веселий і не злобний,

    Цей хороший дивачок.

    З ним господар, хлопчик Робін,

    І товариш – П’ятачок.

    До прогулянок він ласий,

    Є на мед чутливий нюх,

    Зветься плюшевий ведмедик,

    Всім відомо…

     («Вінні Пух»)

    • Сидить дівчина в корзині

    На ведмежій дужій спині.

    А чому ж вона сховалась,

    До ведмедя не призналась?

     («Маша і Ведмідь»)

    Вчитель: Молодці! З усіма завданнями ви справилися і у нас залишається ще одна галявина, яка називається «Таємнича». На цій галявині заховано безліч речей, які загубили герої  із казок. А з яких казок ви зараз здогадаєтесь.

    Вчитель разом з дітьми шукає речі – діти називають казку.

    Бинт – («Айболить»)

    Яйце – («Курочка Ряба»)

    Горошина – («Принцеса на горошині»)

    Ключ – («Пригоди Буратіно»)

    Пір’я – («Кривенька качечка»)

    Рукавиця – («Рукавичка»)

    Черевичок – («Попелюшка»)

    Цибулина – («Пригоди Цибуліно»)

    Колосок – («Колосок»).

    Вчитель: Молодці. Ми з вами повертаємося додому з нашої подорожі. Вітаємо наш рідний клас. І звертаємо увагу на нашу  квіточку. Чи справдилися ваші очікування?

    ІV. Підсумок уроку.

    1. Заключне слово вчителя.

    Вчитель. Дорогі діти! Я вдячна вам за сьогоднішній урок. Ви знаєте безліч  казок, вмієте виразно читати та декламувати.  Багато читаєте і любите свою рідну мову. Бажаю вам подальших успіхів у навчанні, бажання пізнавати  щось нове і незвідане.

    Швидко спливають хвилинки,

    От і прощатись пора.

    Я на прощання вам зичу

    Щастя, здоров’я, добра.

    2. Підведення підсумків конкурсів. Нагородження переможців.

    V. Домашнє завдання

    - Написати власну казку.

     

     

    Переглядів: 291 | Додав: lkaliberda | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    avatar

    uCozCopyright MyCorp © 2024